WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Samochód z PEFRONU dla Domu Pomocy Społecznej

24 stycznia br. na zaproszenie władz powiatu gościła w Pleszewie dyrektor PFRON Oddział Wielkopolski w Poznaniu Anna Skupień. W obecności Starosty Pleszewskiego Macieja Wasielewskiego i dyrektor PCPR Grażyny Kaczmarek oficjalnie przekazała dyrektorowi DPS-u Grzegorzowi Gryglowi kluczyki do nowego samochodu.

DPS Pleszew zakupił osobowego vana marki Opel Vivaro Kombi 1,6 CDTI BiTurbo edition Extra Long na 9 miejsc siedzących (w tym jeden fotel dla kierowcy). Van przystosowany jest do przewozu osoby niepełnosprawnych. Został wyposażony w automatycznie sterowaną windę pokładową do podnoszenia wózka inwalidzkiego.

NAJEDZ KURSOREM I OBEJRZYJ ALBUM FOTO

Przekazanie samochodu Opel Vivaro dla DPS Pleszew.
Stoją od lewej: dyrektor PCPR Grażyna Kaczmarek, dyrektor PFRON Oddział Wielkopolski w Poznaniu Anna Skupień,
Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, kierowca Piotr Włosik, dyrektor DPS Grzegorz Grygiel
FOT. Tomasz Wojtala
   

Pojazd kosztował 150.000 zł i został zakupiony w 50% ze środków budżetowych Powiatu Pleszewskiego i w 50% z dotacji PFRON-u na likwidację barier transportowych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III - edycja 2017”.

Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski podziękował dyrektor Annie Skupień za pomoc Funduszu w zakupie samochodu, który będzie służył mieszkańcom DPS-u w Pleszewie.

Tego dnia w starostwie odbyła się także narada z udziałem dyrektor Funduszu, na która przybyli burmistrzowie i wójtowie z powiatu pleszewskiego. Tematem zebrania była współpraca samorządów z PFRON-em oraz możliwości ubiegania się o dofinansowanie na likwidację barier architektonicznych,  komunikacyjnych, a także zatrudnianie osób z grupą inwalidzką. Omówiono szczegółowo zasady programu PFRON-u „Stabilizacja zatrudnienia - osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej".

Na koniec dyrektor Anna Skupień oraz samorządowcy zwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie, który w latach 2015-2016 przeszedł kompleksową modernizację dzięki dofinansowaniu z tzw. Funduszy Norweskich.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy