w Pleszewie

KALENDARIUM STAROSTY PLESZEWSKIEGO

• 14 kwietnia 2024 r.

Starosta Pleszewski Maciej Wasielewskibył na oficjalnym otwarciu Wiosennych Targów Rolno-Ogrodniczych „AGROMARSZ”...

zaw0Szczęście nam dopisało! Drużyna Starostwa Powiatowego w Pleszewie zajęła zasłużone 7. miejsce w klasyfikacji końcowej OLIMPIADY SPORTOWEJ PPL 2023, rozegranej w sobotę 17 czerwca 2023 r. na stadionie Spółki SPORT Pleszew, w Parku Wodnym „Planty” i na strzelnicy Bractwa Kurkowego. Kapitanem ekipy powiatu był Wicestarosta Pleszewski Damian Szwedziak. Oprócz urzędników w biegu sztafetowym wystartował Wojciech Maniak - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pleszewskiego.

zaw1
Ekipa powiatowa startowała w sześciu dyscyplinach. W czterech uplasowała się w czołówce: w darcie (3. miejsce z rewelacyjnym wynikiem 1.441 pkt.), bowlingu (4. miejsce - 755 pkt.), strzelaniu (5. miejsce - 214,5 pkt.) i w przeciąganiu wozu strażackiego (5. miejsce - czas 18,9 s.). W sztafecie 6x400 m zajęła 9. miejsce, a w biegu wahadłowym 6x10 m z ketlami - 10.

zaw3Barwy starostwa reprezentowali zawodnicy: Damian Szwedziak (kapitan), Wojciech Maniak, Krzyszof Zawada, Marcin Mazurek, Tomasz Wojtala, Piotr Fabisz, Michał Balcer, Robert Mikołajczak, Rafał Maciejewski i Jarosław Leśniewski.

W klasyfikacji końcowej (kat. OPEN) drużyna Starostwa Powiatowego w Pleszewie zajęła VII miejsce (z liczbą punktów przeliczeniowych - 224)

wynikiooo

W zawodach wystartowały łącznie 23 drużyny. Olimpiadę wygrała ekipa „Forever Young”. II miejsce zajęli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, a III - Młodzieżowa Drużyna Pleszewa na Olimpiadę w Westerstede’ 2023.