WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących
 
Bezpieczeństwo w Powiecie Pleszewskim

                OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE - BRAK!


   Bezpieczeństwo jest pojęciem o wielu znaczeniach. W wąskim ujęciu to stan braku zagrożeń, spokoju, pewności. W znaczeniu ogólnospołecznym obejmuje zabezpieczenie potrzeb: istnienia, przetrwania, pewności, stabilności, tożsamości, niezależności, ochrony poziomu i jakości życia, ale także rozwój, który zapewnia ochronę i wzbogacenie tożsamości jednostki czy narodu.
Bezpieczeństwo jest stanem, a jednocześnie ciągłym procesem, nieustannym działaniem na rzecz stworzenia i utrzymywania tego stanu.
Bezpieczeństwo dotyczy wszystkich sfer życia. Jest obiektem starań, troski i dążeń, pragnień i zabiegów czyli najważniejszym celem.
Ze względu na kryterium przestrzenne możemy wyróżnić bezpieczeństwo o charakterze globalnym, regionalnym i lokalnym. Bezpieczeństwo o charakterze lokalnym jest przedmiotem zainteresowania m. in. samorządu powiatowego. Odpowiedzialność za jego zapewnienie na obszarze powiatu ponosi Starosta.
Zadania Starosty z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa realizuje Biuro Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego, który zajmuje się m. in. zarządzaniem kryzysowym, obroną cywilną oraz prowadzi sprawy obronne.

Zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa zapraszamy do lektury materiałów zamieszczonych w następujących zakładkach:

Starostwo Powiatowe w Pleszewie
Biuro Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa
ul. Poznańska 79
63 - 300 Pleszew
pokój: 202, 203, 204
tel: 62 7429 632, 62 7429 633
faks: 62 7429 634
e – mail: kierownikbzk@powiatpleszewski.pl

 

Komenda Powiatowa Policji w Pleszewie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pleszewie Powiatowe Centrum Medyczne w Pleszewie Wielkopolski Urząd Wojewódzki Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Rządowe Centrum Bezpieczeństwa Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej