WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących
Publikacja z: 2018-02-19 12:47:03

18 lutego 2018r.
Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski wręczył trofea kołom łowieckim z okazji zakończenia III Powiatowych Łowów na Lisa w Powiecie Pleszewski. Zbiórka po polowaniu, tradycyjny pokot i biesiada odbyły się w zagrodzie myśliwskiej „Hubertówka” w Zawadach.

17 lutego 2018r.
W Dobrzycy miało miejsce walne zebranie sprawozdawcze OSP. W posiedzeniu wziął udział Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski.

Publikacja z: 2018-02-16 09:18:21

14 lutego 2018r.
Staosta Pleszewski Maciej Wasielewski uczestniczył w I zwyczajnym posiedzeniu Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, które odbyło się w „Villi Calisia” w Kaliszu.

Publikacja z: 2018-02-12 13:24:25

10 lutego 2018 r.
Na zaproszenie Wiceprezesa Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski uczestniczył w VI Spotkaniu Noworocznym Ochotniczych Straży Pożarnych Płd. Wielkopolski z udziałem Biskupa Kaliskiego ks. Edwarda Janiaka. Okolicznościowa uroczystość odbyła się remizie OSP w Skrzypni.

Publikacja z: 2018-02-05 09:35:46

4 lutego 2018 r.
Wicestarosta Pleszewski Urszula Balicka gościła na jubileuszu 25-lecia wspólnoty LULASY katolickiego ruchu osób niepełnosprawnych „Wiara i Światło”, działającej przy Parafii pw. Św. Floriana w Pleszewie.

3 lutego 2018 r.

  • Na zaproszenie Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Pleszewie wicestarosta Urszula Balicka przyjechała do Wiejskiego Domu Kultury w Brzeziu na finał Gminnego Konkursu Domowego Pieczenia Ciast.
  • Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski przesłał gratulacje uczestnikom VII Gali Żeglarskiej, zorganizowanej w kaliskim ratuszu przez Kaliski Okręgowy Związek Żeglarski.

2 lutego 2018r.

  • Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann i wicewojewoda Marlena Maląg zaprosili samorządowców na Spotkanie Noworoczne . Powiat Pleszewski reprezentowała wicestarosta Urszula Balicka. Doroczna gala odbyła się w auli Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
  • Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski wziął udział w uroczystej gali „Pleszewianin Roku 2017” w kinie „Hel”. Konkurs wygrał Ireneusz Stefaniak - kierownik Schroniska dla Bezdomnych Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Pleszewie. Pleszewska Izba Gospodarcza przyznała tytuł Biznesmena Roku właścicielowi drukarni „Super Print” Andrzejowi Stankowi. „Rolnikiem Roku 2017” został gospodarz z Pieruszyc Dariusz Dobrychłop. Nagrodę „Rzemieślnika 2017 Roku” odebrał właściciel firmy stolarskiej „Drewko” Marek Żarnowski.

31 stycznia 2018 r.
I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Pleszewie zawarło umowę o współpracy w zakresie edukacji z Wojskową Akademią Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Porozumienie podpisali: JM Rektor - Komendant WAT płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, dyrektor LO Lilla Deleszkiewicz oraz przedstawiciele organu prowadzącego Wicestarosta Pleszewski Urszula Balicka i członek Zarządu Powiatu w Pleszewie Michał Kaczmarek.

Publikacja z: 2018-01-29 10:25:34

27 stycznia 2018 r.
Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski wziął udział w XIV Zimowych Zawodach Strzeleckich o puchar firmy DELTA spółka jawna. Zawody rozegrano na strzelnicy Bractwa Kurkowego w Pleszewie. 

25 styczeń 2018 r.
Na zaproszenie władz powiatu gościła w Pleszewie dyrektor PFRON Oddział Wielkopolski w Poznaniu Anna Skupień. W Starostwie Powiatowym w Pleszewie odbyło się spotkanie z udziałem Starosty Pleszewskiego Macieja Wasielewskiego,  dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Grażyny Kaczmarek oraz burmistrzów i wójtów gmin. Dyrektor A. Skupień oficjalnie przekazała dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie Grzegorzowi Gryglowi kluczyki do mikrobusu marki Opel Vivaro, przystosowanego do przewozu osoby niepełnosprawnych. Samochód został zakupiony w 50% z dotacji PFRON-u i będzie służył mieszkańcom DPS Pleszew.

Informacja: 1 do 5 z ogólnej liczby 992 wpisów